dla twojej domowej apteczki

Jak pozbyć się wszy i gnid

Wszy i gnidy często kojarzą nam się z brudem i zaniedbaniem, jednak, wbrew pozorom, nie mają one nic wspólnego z higieną.

Wszy i gnidy u dziecka

Wszy i gnidy często kojarzą nam się z brudem i zaniedbaniem, jednak, wbrew pozorom, nie mają one nic wspólnego z higieną. Najłatwiej złapać je w miejscach, gdzie przebywa dużo ludzi jednocześnie: w przedszkolach, szkołach, kinie, komunikacji miejskiej itd. Problem jest wstydliwy, dlatego nie mówi się o nim głośno, jednak z roku na rok dotyka coraz większej liczby osób, w szczególności dzieci.

Jak pozbyć się wszawicy głowowej?

  1. Sięgnij po preparat Laboratoria PolfaŁódź STOP WSZOM I GNIDOM przeznaczony dla dzieci od 3. roku życia.
    Produkt należy zastosować zgodnie z instrukcją dołączoną do opakowania, co nie jest trudne, bo wystarczy jednorazowa aplikacja. Kuracji nie trzeba powtarzać po 7 dniach jak w przypadku innych preparatów. Pamiętajmy, że leczeniem trzeba objąć wszystkich domowników.
  2. Starannie wyczesz włosy, usuwając martwe wszy i jaja. W tym celu warto użyć gęstego grzebyka. Aby zyskać pewność, że czynność została wykonana dokładnie, przeczesuj włosy pasmami, przekładając na drugą stronę przedziałka te, które zostały już oczyszczone z pasożytów.
  3. Zdezynfekuj wszystkie akcesoria do włosów, w tym szczotki i grzebienie. Wystarczy moczyć je przez 15 minut w bardzo gorącej wodzie z dodatkiem mydła. Innym sposobem na odkażenie przedmiotów, których nie możemy prać, jest włożenie do plastikowego woreczka i umieszczenie w zamrażarce (w temperaturze niższej niż ­-15°C).
  4. Zrób generalne porządki. Ubrania i pościel wypierz w bardzo wysokiej temperaturze, a następnie je wyprasuj (wysoka temperatura skutecznie eliminuje pasożyty). Dokładnie odkurz dywany i obicia mebli.
  5. Zadbaj o profilaktykę. Poproś najbliższych (zwłaszcza dzieci), by nie dzielili się rzeczami osobistego użytku: akcesoriami do włosów, nakryciami głowy czy ręcznikiem. Nie zapomnij również o systematycznym sprawdzaniu skóry głowy swojej pociechy.

Jak sprawdzić, czy dziecko ma wszy?

Rozpoznanie wszawicy na wczesnym etapie jest trudne, ponieważ nie daje ona żadnych objawów. Pamiętaj o obserwacji swojej pociechy. Jeśli zauważysz, że często drapie skórę głowy, koniecznie sprawdź ją, używając gęstego grzebienia. Zwróć szczególną uwagę na miejsca u nasady włosów, za uszami i przy karku dziecka. Jeśli wykryjesz wszy lub gnidy, bezzwłocznie rozpocznij leczenie.

produkty laboratoria polfa łódź

Plastry Kuchenne Karton 10plastr

Plastry kuchenne opatrunkowe na rany

Plastry Wodoodporne Karton 16plastr

Plastry wodoodporne

Plastry Rodzinne Karton 20plastr

Plastry rodzinne

Plaster do cięcia Karton

Plaster do cięcia

Roztwór soli fizjologicznej 0,9 nacl,

Izotoniczny roztwór wielofunkcyjny (0,9% nacl)

Sól fizjologiczna do inhalacji

Hipertoniczny roztwór do inhalacji (3% nacl)

Preparat na wszy gnidy - Stop Wszom i Gnidom

Stop Wszom i gnidom