dla twojej domowej apteczki

Apteczka domowa i pierwsza pomoc

Dobrze wyposażona apteczka powinna znaleźć się w każdym domu, w szczególności gdy zamieszkują go dzieci i osoby starsze.

Przecięty palec, otarcie kolana, atak alergii czy omdlenie. Wszystkie te sytuacje wymagają racjonalnego i skutecznego działania. Aby przeprowadzić pierwszą pomoc często potrzebujemy do tego odpowiednich narzędzi w postaci leków, preparatów i opatrunków. Te, które przydają się w awaryjnych sytuacjach warto zawsze trzymać w apteczce domowej. O jej odpowiednie wyposażenie powinni zadbać szczególnie rodzice.

Aktywności dzieci, jak jazda na rowerze czy zabawy na placu zabaw, często kończą się niegroźnymi urazami, które trzeba odpowiednio oczyścić i opatrzyć.

Dlatego w domowej apteczce nie może zabraknąć soli fizjologicznej do bezbolesnego przemywania płytkich ran i plastrów, które zabezpieczą uszkodzenie przed podrażnieniami i ponownym zabrudzeniem. Rodzice dzieci chodzących do przedszkola i wczesnych klas szkoły podstawowej swoją apteczkę powinni zaopatrzyć także w preparat przeciwko wszom i gnidom. Dzięki temu, gdy wykryjemy je u dziecka będziemy mogli szybko zareagować i skutecznie je usunąć. Do listy leków i preparatów wchodzących w skład naszej apteczki warto dołączyć sterylny roztwór soli hipertonicznej. Inhalacje przy jego użyciu działają wspomagająco w łagodzeniu objawów alergii i infekcji górnych dróg oddechowych [1,2].

1. Elkins MR, Bye PT. Mechanisms and applications of hypertonic saline. J R Soc Med [Internet]. 2011;104(1_suppl):2–5. Pobrano z: http://journals.sagepub.com/doi/10.1258/JRSM.2011.S11101
2. Pezzulo AA, Stoltz DA, Hornick DB, Durairaj L. Inhaled hypertonic saline in adults hospitalised for exacerbation of cystic fibrosis lung disease: a retrospective study. BMJ Open [Internet]. 2012;2(2):e000407. Pobrano z: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22517980

produkty laboratoria polfa łódź

Plastry Kuchenne Karton 10plastr

Plastry kuchenne opatrunkowe na rany

Plastry Wodoodporne Karton 16plastr

Plastry wodoodporne

Plastry Rodzinne Karton 20plastr

Plastry rodzinne

Plaster do cięcia Karton

Plaster do cięcia

Roztwór soli fizjologicznej 0,9 nacl,

Izotoniczny roztwór wielofunkcyjny (0,9% nacl)

Sól fizjologiczna do inhalacji

Hipertoniczny roztwór do inhalacji (3% nacl)

Preparat na wszy gnidy - Stop Wszom i Gnidom

Stop Wszom i gnidom