dla twojej domowej apteczki

Witaminy i minerały Jak dbać o swój organizm

Moc więzi rodzinnych Udostępnij artykuł

Kiedyś wielopokoleniowe rodziny, mieszkające blisko siebie albo w jednym domu nie były niczym nadzwyczajnym. Dziś, gdy za pracą i lepszym życiem młodzi opuszczają rodzinne miasta, trudniej utrzymać bliski kontakt z rodzicami i dziadkami.

Więzi i relacje rodzinne

Obiecujemy sobie, że będziemy dzwonić, przyjeżdżać, a potem brakuje czasu i… często spotykamy się tylko raz w roku, w święta

Tymczasem bliskie więzi z rodziną mogą być dla nas źródłem oparcia i wzmocnienia. Kiedy wszystko wali się na głowę, dobrze mieć poczucie, że zawsze jest do kogo i gdzie wrócić. Choćby tylko na chwilę, by pozbierać siły i zacząć od nowa.

Bliskie relacje z rodziną trzeba pielęgnować. Jak sprawić, by mimo odległości mieć dobry kontakt z rodzicami i dziadkami?

  • Telefonuj i przyjeżdżaj, jeśli to możliwe, bierz czynny udział w ich życiu. Nawet najpiękniejszy prezent przysłany pocztą nie sprawi dziadkom takiej radości jak choćby krótka wizyta, podczas której wypijemy przygotowaną przez babcię herbatę i zjemy kawałek ciasta.
  • Jeśli masz dzieci, zadbaj o to, by spędzały czas z dziadkami, lepiej ich poznały, były w kontakcie. Dzieci tak szybko rosną i ciągle się zmieniają, jeśli babcia nie może zobaczyć pierwszego kroku, pierwszej samodzielnej jazdy na rowerze, utrwal dla niej tę chwilę na filmie albo na zdjęciu. Albo namów malucha, żeby zadzwonił i opowiedział babci, co się w jego życiu wydarzyło.
  • Twórz razem z dzieckiem kartki i albumy, zbieraj kasztany i liście. Twórz kolaże i rysunki, wysyłaj je pocztą albo wręczaj podczas wizyty.
  • Wywołuj zdjęcia, nagrywaj płyty z filmikami, zamieniaj cyfrowe wspomnienia ze swojego komputera na pamiątki z Waszego życia dla dziadków i rodziców. Będą je oglądać wiele razy i na pewno będzie to dla nich wielka przyjemność.
  • Podczas odwiedzin słuchaj rodzinnych historii, oglądaj albumy zdjęć. Dowiedz się więcej o życiu swoich bliskich, o świecie, który pamiętają, a który razem z nimi przeminie i nigdy nie będziesz już mieć do niego dostępu.
  • Naucz się czegoś od mamy albo babci. Wspólne wekowanie czy robienie na szydełku? A może dla odmiany łowienie ryb z tatą albo partyjka w makao z dziadkiem?
  • Zaproś czasem bliskich na obiad czy kolację. Możesz je przygotować samodzielnie albo wybrać przyjemną restaurację. Celebruj okazje, np. Dzień Ojca lub Dzień Dziadka. Możesz też robić spotkania większą grupą i np. na Dzień Mamy razem z partnerem zabrać obie Mamy do teatru albo w Dzień Babci zrobić spotkanie wszystkich babć.
  • Troszcz się. Na pewno są obszary, w których masz większą wiedzę i świadomość niż inni domownicy. I znasz rozwiązania, o których oni jeszcze nie słyszeli albo nie wiedzą, że mogłyby polepszyć jakość ich życia. Wybierz najlepszy krem dla babci, dziadkowi kup wygodną lupę do czytania. Tacie podaruj pojemnik do dozowania leków, dzięki któremu łatwiej zorganizuje zalecone przez lekarza tabletki. Dobrym prezentem są też preparaty wspierające zdrowie. Jeśli dziadkowie cierpią z powodu słabych kości, możesz im podarować preparat Laboratoria PolfaŁódź Osteo D Complex, który zapobiega osteoporozie.
  • Zabierz rodziców albo dziadków na wspólne wakacje. Spacerujcie, pływajcie, zdobywajcie górskie szczyty. Twoja rodzina poprawi formę i witalność, a Ty spędzisz z nią więcej czasu. Taki rytuał corocznych wyjazdów, nawet krótkich 2-3 dniowych, sprawi, że przez cały rok będą mieli na co czekać i będzie im zależało na sprawności, by podołać na wyprawie.

Doceń wspólnie spędzone chwile

Nawet jeśli Twoi bliscy czasem Cię irytują i miewasz ich dosyć, pomyśl, że kiedyś ich zabraknie. Czy nie zatęsknisz wtedy za denerwującym zwyczajem mamy, by pakować Ci do torby, kiedy wyjeżdżasz, góry słoików i gderaniem dziadka, że mogłabyś wreszcie znaleźć jakiegoś porządnego faceta?

produkty laboratoria polfa łódź

Osteo Max D3+K2 60tab

OsteoMax D3 + K2

Witamina C Forte Polfa Łódź

Witamina C FORTE 1000

Witamina b12 -karton 50tabl - 2019-04

Witamina B12 Forte

Magnez Rodzinny Karton 60tab

Magnez rodzinny

Magnez Skurcze Karton 40tab

Magnez Skurcze + Potas

Magnez Organiczny + B6

Calcium 500D Karton 30sasz

Calcium 500 D

Calcium C pomarancza Karton 16tab

Calcium C

Osteo Complex Karton 60tab

Osteo D Complex

Calcium w folii

Wapń