dla twojej domowej apteczki

Witaminy i minerały Jak dbać o swój organizm

Aktywność fizyczna zimą Udostępnij artykuł

Mimo że wiemy, że o formę powinno dbać się przez cały rok, w obliczu zimowych przymrozków często wolimy się schować pod koc w oczekiwaniu na wiosnę zamiast podjąć sportowe wyzwanie.

Sport zimą

Gdy łapie nas lenistwo, warto przypomnieć sobie, że trenując zimą, nie tylko dbamy o zdrowie i budujemy naturalną odporność organizmu, ale i sprawiamy, że chłodne wieczory upływają szybko i przyjemnie

Podejmij zimowe wyzwanie

Dlaczego warto uprawiać sport zimą? Po aktywności na dworze czujemy się znacznie bardziej ożywieni i trzeźwiej myślimy. Organizm szczęśliwego i wypoczętego człowieka łatwiej radzi sobie ze zwalczaniem zimowych wirusów i bakterii, a regularna aktywność pomaga mu również zapobiegać chorobom cywilizacyjnym, takim jak: cukrzyca, nadciśnienie tętnicze czy otyłość.

Zimowi pomocnicy

Zimą organizm przestawia się na intensywną pracę, dlatego potrzebuje dobrze zbilansowanej diety, która zapewni mu kompletny zestaw witamin i minerałów. Ich niedobory mogą pojawić się np. przez jedzenie w pośpiechu lub stosowanie diet odchudzających. By mieć pewność, że dostarczamy organizmowi odpowiednią ilość witamin z grupy B, które sprzyjają budowaniu formy i zdrowiu mięśni, warto sięgnąć po suplement diety Laboratoria PolfaŁódź B-COMPLEX.

Jak przygotować się do aktywności zimą?

Wybór aktywności fizycznej dostosuj do swoich możliwości i warunków atmosferycznych panujących na dworze. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę ze sportem, zacznij od dynamicznego spaceru lub nordic walkingu. Aktywnym na co dzień poleca się wypad na łyżwy lub narty. Pamiętaj, by podczas uprawiania sportów zimowych zwrócić szczególną uwagę na odpowiednie ubranie. Najlepiej sięgnąć po specjalistyczną „oddychającą” odzież, która umożliwi nam utrzymanie właściwej temperatury ciała podczas aktywności, a jednocześnie będzie odprowadzała pot. Bielizna termoaktywna należy do niezbędnego wyposażenia każdego biegacza. Jeśli chciałbyś rozpocząć przygodę z bieganiem zimą, by uniknąć przeziębienia, postaw raczej na bieżnię w klubie fitness.

Dla zmarzluchów

Jeśli nie jesteś fanem aktywności fizycznej na dworze, wybierz się do klubu fitness lub na basen. Koniec z wymówkami! Aerobik, indoor cycling, zumba, trening na siłowni – możliwości jest tak wiele! Pamiętaj, by po wysiłku nie spieszyć się z wychodzeniem z szatni, ochłoń chwilę, by nie narażać organizmu na duże różnice temperatur, które mogą być przyczyną przeziębienia.

produkty laboratoria polfa łódź

Osteo Max D3+K2 60tab

OsteoMax D3 + K2

Witamina C Forte Polfa Łódź

Witamina C FORTE 1000

Witamina b12 -karton 50tabl - 2019-04

Witamina B12 Forte

Magnez Rodzinny Karton 60tab

Magnez rodzinny

Magnez Skurcze Karton 40tab

Magnez Skurcze + Potas

Magnez Organiczny + B6

Calcium 500D Karton 30sasz

Calcium 500 D

Calcium C pomarancza Karton 16tab

Calcium C

Osteo Complex Karton 60tab

Osteo D Complex

Calcium w folii

Wapń