dla twojej domowej apteczki

Lek OTC

Ascalcin Plus Lek na przeziębienie i grypę

Lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym do stosowania doustnego w leczeniu objawów przeziębienia i grypy oraz:

  • gorączki
  • bólów mięśni i stawów
  • bólów głowy w tym migrenowych
  • bólów zębów
  • nerwobólów

Przeziębienie i grypa to najczęstsze infekcje układu dróg oddechowych. Mimo wielu podobnych objawów, nie należy ich mylić.  Przeziębienie i grypa są wirusowymi chorobami zakaźnymi, przenoszonymi drogą kropelkową. Dopadają najczęściej w okresie jesienno-zimowym, gdy na zewnątrz panują zmienne warunki atmosferyczne.

Przeziębienie objawia się zapaleniem błony śluzowej gardła, nosa i zatok przynosowych. Pierwsze objawy występują 1-2 dni po zakażeniu i utrzymują się około 7-14 dni.

Do infekcji dochodzi w wyniku kontaktu z chorą osobą czy zakażonymi przedmiotami np. słuchawką telefonu. Natomiast grypa wywołana jest przez jeden z trzech typów wirusów grypy (A, B lub C). Wysoka gorączka, dreszcze, uczucie rozbicia i bóle mięśniowo-stawowe należą do wczesnych objawów. W późniejszych etapach przebiegu infekcji towarzyszy ból gardła, katar czy uciążliwy kaszel.

Ascalcin Plus jest wskazany do stosowania u dorosłych i dzieci powyżej 12 lat.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy i inne salicylany, kwas askorbowy, wapń lub którykolwiek z pozostałych składników leku. Czynna choroba wrzodowa żołądka, dwunastnicy, stany zapalne przewodu pokarmowego. Skazy krwotoczne, zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie leków przeciwzakrzepowych. Zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej (w cukrzycy, mocznicy, tężyczce). Znacznie zwiększone stężenie wapnia we krwi. Napady astmy oskrzelowej w wywiadzie, wywołane podaniem salicylanów lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Ciężka niewydolność nerek, wątroby. Ciężka niewydolność serca. W ostatnim trymetrze ciąży. Fenyloketonuria (ze względu na zawartość aspartamu). Nie podawać dzieciom do lat 12 w przebiegu infekcji wirusowej. Nie podawać jednocześnie z metotreksatem w dawkach 15 mg na tydzień lub większych.

Dostępne wielkości opakowań: 10, 20 saszetek

Skład

Każda saszetka zawiera substancje czynne: 500 mg kwasu acetylosalicylowego (Acidum acetylsalicylicum), 300 mg kwasu askorbowego (Acidum ascorbicum), 200 mg wapnia w postaci wapnia laktoglukonianu (1,55g Calcii lactogluconas), oraz substancje pomocnicze, w tym aspartam i 178 mg sodu.

gdzie kupić Ascalcin Plus?

produkty laboratoria polfa łódź

Przeziebienie Grypa Cytryna Karton 8sasz

Przeziębienie i grypa

Zatoki Ibuprofen 200 Karton 10tab

Zatoki

Ascalin Plus Karton 8sasz

Ascalcin Plus

Stop Wirusom Karton 15ml

Stop wirusom

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie, oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.