dla twojej domowej apteczki

Lek OTC

Ascalcin Plus

Lek na przeziębienie i grypę

Lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym do stosowania doustnego w leczeniu objawów przeziębienia i grypy oraz:

  • gorączki
  • bólów mięśni i stawów
  • bólów głowy w tym migrenowych
  • bólów zębów
  • nerwobólów

Przeziębienie i grypa to najczęstsze infekcje układu dróg oddechowych. Mimo wielu podobnych objawów, nie należy ich mylić.  Przeziębienie i grypa są wirusowymi chorobami zakaźnymi, przenoszonymi drogą kropelkową. Dopadają najczęściej w okresie jesienno-zimowym, gdy na zewnątrz panują zmienne warunki atmosferyczne.

Przeziębienie objawia się zapaleniem błony śluzowej gardła, nosa i zatok przynosowych. Pierwsze objawy występują 1-2 dni po zakażeniu i utrzymują się około 7-14 dni.

Do infekcji dochodzi w wyniku kontaktu z chorą osobą czy zakażonymi przedmiotami np. słuchawką telefonu. Natomiast grypa wywołana jest przez jeden z trzech typów wirusów grypy (A, B lub C). Wysoka gorączka, dreszcze, uczucie rozbicia i bóle mięśniowo-stawowe należą do wczesnych objawów. W późniejszych etapach przebiegu infekcji towarzyszy ból gardła, katar czy uciążliwy kaszel.

Ascalcin Plus jest wskazany do stosowania u dorosłych i dzieci powyżej 12 lat.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy i inne salicylany, kwas askorbowy, wapń lub którykolwiek z pozostałych składników leku. Czynna choroba wrzodowa żołądka, dwunastnicy, stany zapalne przewodu pokarmowego. Skazy krwotoczne, zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie leków przeciwzakrzepowych. Zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej (w cukrzycy, mocznicy, tężyczce). Znacznie zwiększone stężenie wapnia we krwi. Napady astmy oskrzelowej w wywiadzie, wywołane podaniem salicylanów lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Ciężka niewydolność nerek, wątroby. Ciężka niewydolność serca. W ostatnim trymetrze ciąży. Fenyloketonuria (ze względu na zawartość aspartamu). Nie podawać dzieciom do lat 12 w przebiegu infekcji wirusowej. Nie podawać jednocześnie z metotreksatem w dawkach 15 mg na tydzień lub większych.

Dostępne wielkości opakowań: 10, 20 saszetek

Skład

Każda saszetka zawiera substancje czynne: 500 mg kwasu acetylosalicylowego (Acidum acetylsalicylicum), 300 mg kwasu askorbowego (Acidum ascorbicum), 200 mg wapnia w postaci wapnia laktoglukonianu (1,55g Calcii lactogluconas), oraz substancje pomocnicze, w tym aspartam i 178 mg sodu.

gdzie kupić Ascalcin Plus?

produkty laboratoria polfa łódź

Przeziebienie Grypa Cytryna Karton 8sasz

Przeziębienie i grypa

Zatoki Ibuprofen 200 Karton 10tab

Zatoki

Ascalin Plus Karton 8sasz

Ascalcin Plus

Stop Wirusom Karton 15ml

Stop wirusom

Ostry ból gardła Karton 20past

Ostry ból gardła

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie, oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.