dla twojej domowej apteczki

Ból Walka z bólem

Dbasz o innych? Zadbaj też o siebie Udostępnij artykuł

Czy zdarzyło Ci się zaplanować wyjście do kina i w ostatniej chwili je odwołać, bo szef poprosił Cię o dodatkowy raport albo siostra zwróciła się z prośbą o pomoc w zakupach? A gdybyś zamiast kina miała w tym czasie zaplanowane szkolne przedstawienie swojego dziecka? Z czego wtedy byś zrezygnowała?

Czas dla siebie

Czas dla siebie

Dużo łatwiej przychodzi nam rezygnowanie z czasu dla siebie niż z rzeczy, które wiążą się z innymi. Miałaś iść biegać, ale syn chciał, by mu przeczytać dłuższą bajkę? Planowałaś wyjść na masaż, ale jeszcze nie w tym tygodniu, bo trzeba wyprasować górę ubrań?

Rezygnowanie z własnego rozwoju, relaksu czy własnych przyjemności prowadzi do frustracji i wypalenia. Staramy się być zaangażowane na 100% w życie naszych bliskich, jesteśmy gotowe poprzestawiać cały grafik, by spełnić prośbę mamy albo męża, jednocześnie spychając siebie i swoje potrzeby na dalszy plan.

Kiedy sytuacja zdarza się raz albo kilka razy, nie ma powodu do paniki. Gorzej, gdy brak czasu dla siebie staje się normą. Łatwo wtedy o frustrację i poczucie, że życie przecieka między palcami. Inni mają ciekawsze życie, chodzą na lekcje tanga, więcej czytają, biorą udział w degustacji wina na greckiej wyspie, a u Ciebie tylko obowiązki i obowiązki… Stop! Weź do ręki kalendarz, usiądź z dobrą herbatą i spisz listę swoich marzeń, dużych i małych. Bądź konkretna. Zamiast pisać „chcę tańczyć” pomyśl, jakiego dokładnie tańca chciałabyś spróbować. Jest różnica pomiędzy „chcę zrobić kurs salsy na Kubie”, a „chcę częściej wychodzić z przyjaciółkami do miasta”. Kiedy już sformułujesz marzenie, zastanów się, jaki może być pierwszy krok.

Zacznij realizować marzenia od zaraz

Wyjście z dziewczynami do miasta? Zadzwoń, kiedy mają czas i zaplanuj wyjście w terminarzu. Najszybciej jak się da. Może już w najbliższy piątek. Nie? Dlaczego? Czemu nie jesteś na nie gotowa? Może myślisz, że powinnaś kupić sobie nową sukienkę? Albo chcesz zrzucić dwa kilogramy, bo nie czujesz się komfortowo? Może właśnie to powinno być Twoim pierwszym krokiem? Kiedy go zrobisz?

Jeśli marzysz o kursie salsy na Kubie, dowiedz się, kto takie organizuje, jaki jest koszt wyjazdu i ile czasu potrzebujesz, by zgromadzić środki. Brzmi drogo? To może zaczniesz odkładać od najbliższej wypłaty? Z czego możesz zrezygnować dla Twojego celu? Jeśli nie widzisz możliwości, by od teraz zbliżać się do realizacji marzenia, zostaw je na swojej liście, ale może wybierz inne, mniejsze, bardziej realne? Może kurs salsy w klubie tańca w Twoim mieście? Albo nauka kroków z filmikami w sieci? A jeśli już znasz swój cel, wiesz, jaki pierwszy krok do niego prowadzi – po prostu zrób to. Bez wymówek. Naucz swoich bliskich, że Twoje cele też są ważne i nie chcesz z nich rezygnować. Negocjuj. Dziecku czasem dłuższą bajkę może przeczytać tato, a na zakupy z siostrą iść jej przyjaciółka. Może się jednak zdarzyć, że mimo dobrego planowania i świetnej organizacji Twój cel zostanie zagrożony. Jest taka rzecz, na którą nie masz wpływu – to ból. Chcesz iść po pracy na francuski, ale w głowie łupie jakby ściskało ją stalowe imadło, planowałaś weekendowy wypad na szlak, ale po tygodniu przy biurku plecy dają o sobie znać?

Gdy przeszkadzają dolegliwości

Są przypadki, że osoby, które cały tydzień pracują na najwyższych obrotach, w weekend, kiedy wreszcie mogą zwolnić, wyspać się lub zrobić coś, co lubią, nagle zaczynają odczuwać różne dolegliwości. Jakby ich organizm nie umiał odpoczywać i dużo lepiej funkcjonował w stanie gotowości i napięcia niż w stanie „mogę, ale nie muszę”.

W takich sytuacjach można wspomóc się preparatem przeciwbólowym. Paracetamol Laboratoria PolfaŁódź to lek przeciwbólowy, który od lat najlepiej sprawdza się w wielu rodzajach bólu*. Działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, więc nie tylko sprawia, że wracamy do formy, ale też pomaga stłumić w zarodku różne infekcje.

A gdy ból już minie, można wrócić do snucia i realizowania marzeń.

Mapy marzeń

Czy umiesz wymienić od ręki 10 swoich marzeń? Tych małych i tych dużych. A jeśli bez problemu recytujesz dziesiątkę, to czy dasz radę trzydziestu albo pięćdziesięciu? Zaplanuj sobie czas na stworzenie map swoich marzeń. Kup sobie ładny zeszyt albo przygotuj plik w komputerze i spisz je wszystkie. Im więcej, tym lepiej. Niech znajdą się tam rzeczy wielkie, np. przebiegnięcie maratonu lub zrobienie na drutach narzuty na łóżko, i małe, takie jak wyjście do kina lub spróbowanie wegańskiego sushi.

Zaglądaj na swoją listę regularnie, dopisuj nowe marzenia i wykreślaj te, które udało Ci się spełnić. Zobacz, jaka to satysfakcja, gdy wreszcie pewnego dnia będziesz mogła skreślić kolorowym mazakiem „Przez minimum miesiąc znaleźć każdego dnia czas tylko dla siebie”.

produkty laboratoria polfa łódź

Ibuprofen Max Karton 10tab

Ibuprofen MAX

Paracetamol 500 Karton 10tab

Paracetamol