dla twojej domowej apteczki

Lek OTC

Paracetamol Lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy

  • Bóle głowy i migrena
  • Bóle stawowe i mięśniowe
  • Bóle miesiączkowe
  • Bóle po urazach chirurgicznych oraz stomatologicznych
  • Gorączka w stanach grypopodobnych i przeziębieniach

Ból głowy to jedna z najbardziej powszechnych dolegliwości. Może być chorobą samą w sobie lub objawem innej poważniejszej choroby. W zależności od przyczyny bóle głowy mogą być pierwotne lub wtórne.

Do pierwszej grupy zaliczamy migrenę czy napięciowe bóle głowy. Bóle wtórne są wynikiem innego schorzenia w naszym organizmie. Czynników wywołujących bóle głowy jest wiele, między innymi: niedobór lub brak snu, stres, stany chorobowe, urazy głowy czy szyi, a także nadmierny hałas i brak świeżego powietrza. W walce z bólem warto wybrać sprawdzone rozwiązanie, takie jak lek Paracetamol z Laboratoria Polfa Łódź.

Wskazania

Leczenie bólów różnego pochodzenia, między innymi: bólów głowy (także migrenowych), stawowych, mięśniowych, miesiączkowych oraz występujących po urazach i zabiegach chirurgicznych oraz stomatologicznych, gorączki np. w stanach grypopodobnych i przeziębieniach.

Paracetamol jest wskazany do stosowania u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, ciężka niewydolność nerek lub wątroby, choroba alkoholowa.

Dostępne wielkości opakowań: 10, 20, 50 tabletek

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Skład

Każda tabletka zawiera 500 mg paracetamolu (Paracetamolum).
Substancja pomocnicza o znanym działaniu: sorbitol (170 mg/tabletkę).

gdzie kupić Paracetamol?

produkty laboratoria polfa łódź

Ibuprofen Max Karton 10tab

Ibuprofen MAX

Paracetamol 500 Karton 10tab

Paracetamol

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie, oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.