dla twojej domowej apteczki

Ból Ból brzucha

Bolesne miesiączki – bóle menstruacyjne Udostępnij artykuł

Gdy zbliża się miesiączka, wiele z nas odczuwa ból, który wyklucza z aktywności. Najczęściej jest zlokalizowany w okolicy podbrzusza i okolicy krzyżowej kręgosłupa. Czasami towarzyszą mu zmęczenie, rozdrażnienie, bóle głowy, brak apetytu, mdłości, wymioty lub biegunka. Jak przetrwać ten trudny czas?

Bóle menstruacyjne - miesiączka

Przyczyny bólu

Bóle menstruacyjne najczęściej są odczuwane przez kobiety w trakcie lub tuż przed miesiączką. Są związane z ruchami mięśniówki macicy usiłującej wydalić przez pochwę złuszczającą się błonę śluzową. Krwawienie jest naturalną konsekwencją tego, że nie doszło do zapłodnienia, a tym samym zagnieżdżenia się jaja płodowego. Bóle miesiączkowe mogą nasilać inne czynniki, takie jak stan zapalny, polipy w obrębie jamy macicy lub wady rozwojowe narządu rodnego, dlatego w przypadku silnych bólów koniecznie skonsultuj ze swoim lekarzem ginekologiem.

Miesiączka nie musi boleć

W kwestii bólu nie musisz być cierpliwa i wytrwale czekać, aż okres się skończy. Sięgnij po Paracetamol – bezpieczny i sprawdzony lek przeciwbólowy od Laboratoria Polfa Łódź. Działanie leku świetnie uzupełnią domowe sposoby walki z dolegliwościami miesiączkowymi.

Co pomoże złagodzić ból podczas menstruacji?

  • Pij napary, które mają właściwości rozkurczowe i uspokajające, np. rumianek, kozłek lekarski, melisę, miętę i herbatkę z liści malin (sięgnij po nie już kilka dni przed miesiączką).
  • Stosuj odpowiednią dietę – wyeliminuj sól oraz ostre przyprawy i ogranicz kofeinę, słodycze oraz tłuste sery. Zamiast nich sięgaj po produkty zawierające wapń i magnez.
  • Rób ciepłe okłady na podbrzusze.
  • Postaw na łagodną aktywność fizyczną.
  • Delikatnie masuj okolice podbrzusza.
  • Pij 2-3 litry wody dziennie.

produkty laboratoria polfa łódź

Ibuprofen Max Karton 10tab

Ibuprofen MAX

Paracetamol 500 Karton 10tab

Paracetamol