Kompleksowa gama produktów
niezbędna w każdej domowej apteczce

Stop wszom i gnidom

 •  Skuteczność
 •  Prosta terapia
 •  Bezpieczeństwo
 •  Kompleksowe działanie

Stop wirusom
przeziębienia | grypy

 •  Przeciwdziała infekcji
  wirusowej
 •  Działa przeciwko
  wirusom, które są już
  obecne w jamie nosowej
PIERWSZA POMOC

Apteczka Laboratoria Polfa Łódź

Polfa Łódź to polska marka obecna na rynku od 1933 roku. Od początku swojego istnienia stała się ekspertem w produkcji suplementów z wapniem, które wprowadziła na rynek farmaceutyczny jako pierwsza. Obecnie, bazując na 80-letnim doświadczeniu i stawiając na najwyższą jakość i bezpieczeństwo, odświeżona marka Laboratoria Polfa Łódź oferuje preparaty farmaceutyczne niezbędne w każdej domowej apteczce i dostępne dla każdej polskiej rodziny.

W ofercie znajdują się produkty niezbędne w każdym polskim domu: leki przeciwbólowe, leki na przeziębienie i grypę, witaminy i minerały, preparaty na alergię, preparaty na problemy gastryczne. Preparaty z apteczki Laboratoria Polfa Łódź to sprawdzone i bezpieczne rozwiązania dla wszystkich Polaków.
 

Jak opatrzyć ranę dziecku?

Chwila nieuwagi na boisku, pechowy upadek na śniegu, drobne skaleczenie na wycieczce do lasu – nieszczęśliwy wypadek może zdarzyć się wszędzie. Warto znać zasady udzielania udzielania pomocy czy opatrywania ran, by szybko przystąpić do działania, gdy zajdzie taka potrzeba
 

Pierwsza pomoc

Pierwsza pomoc

Pierwsza pomoc
Dobrze wyposażona apteczka powinna znaleźć się w każdym domu, w szczególności gdy zamieszkują go dzieci i osoby starsze

Opatrywanie ran u dzieci


Gdy Twoja pociecha skaleczy się, nie panikuj, tylko zajmij się opatrzeniem rany, dzięki czemu zapobiegniesz zakażeniu. Zachowaj spokój, który udzieli się dziecku. W przypadku niewielkiej rany lub otarcia zacznij od przemycia miejsca skaleczenia czystą wodą lub wodą utlenioną, a następnie załóż opatrunek w postaci gazy jałowej i bandażu lub plastra (nawet gdy jest bardzo drobne – opatrunek utrzyma miejsce skaleczenia w czystości, co przyspieszy prawidłowe gojenie się rany).
 

Ciało obce w ranie


Co zrobić, gdy w ranie dziecka znajdzie się ciało obce, np. gwóźdź, kawałek drutu, piasek, kamyczki lub szkło? Zacznij od obfitego przemycia rany pod bieżącą wodą, usuwając drobne ciało obce. Jeśli w ranie tkwi szkło lub duży przedmiot, np. gwóźdź, nie wyjmuj go – osłoń ranę bandażem i bezzwłocznie udaj się do najbliższego szpitala.
 

Kiedy udać się do lekarza?


Powierzchowne skaleczenie nie wymaga interwencji lekarza. Gdy podejrzewasz złamanie, w ranie tkwi obce ciało lub skaleczenie jest poważne (w przypadku ugryzienia psa, rany ciętej bądź kłutej lub rany ubrudzonej zwierzęcymi odchodami), od razu udaj się do lekarza, który może zalecić prześwietlenie kończyny bądź zastrzyk przeciwtężcowy lub z surowicy.
 


Domowa apteczka


Dobrze zaopatrzona apteczka to podstawa. Zadbaj, by zawsze były w niej gaziki, bandaż, plastry, płyn do dezynfekcji, pinceta i nożyczki. Nie zapomnij brać ją na wycieczki lub plac zabaw.

Pierwsza pomoc
Co robić, gdy dziecko doznało urazu?
Jeśli maluch uległ wypadkowi, najpierw sprawdź, czy oddycha i ma wyczuwalne tętno. Gdy podejrzewasz, że zakrztusił się ciałem obcym (np. monetą, gumą lub cukierkiem), odchyl głowę, sprawdź buzię i udrożnij gardło. Jeśli dziecko nie oddycha, wykonaj sztuczne oddychanie. Wezwij pomoc, dzwoniąc na nr 999 lub 112.
 

Jak pozbyć się wszawicy głowowej?


1. Sięgnij po preparat Laboratoria PolfaŁódź STOP WSZOM I GNIDOM przeznaczony dla dzieci od 3. roku życia

Produkt należy zastosować zgodnie z instrukcją dołączoną do opakowania, co nie jest trudne, bo wystarczy jednorazowa aplikacja. Kuracji nie trzeba powtarzać po 7 dniach jak w przypadku innych preparatów. Pamiętajmy, że leczeniem trzeba objąć wszystkich domowników.

2. Starannie wyczesz włosy, usuwając martwe wszy i jaja
W tym celu warto użyć gęstego grzebyka. Aby zyskać pewność, że czynność została wykonana dokładnie, przeczesuj włosy pasmami, przekładając na drugą stronę przedziałka te, które zostały już oczyszczone z pasożytów.

3. Zdezynfekuj wszystkie akcesoria do włosów, w tym szczotki i grzebienie
Wystarczy moczyć je przez 15 minut w bardzo gorącej wodzie z dodatkiem mydła. Innym sposobem na odkażenie przedmiotów, których nie możemy prać, jest włożenie do plastikowego woreczka i umieszczenie w zamrażarce (w temperaturze niższej niż ­-15°C).

4. Zrób generalne porządki
Ubrania i pościel wypierz w bardzo wysokiej temperaturze, a następnie je wyprasuj (wysoka temperatura skutecznie eliminuje pasożyty). Dokładnie odkurz dywany i obicia mebli.

5. Zadbaj o profilaktykę
Poproś najbliższych (zwłaszcza dzieci), by nie dzielili się rzeczami osobistego użytku: akcesoriami do włosów, nakryciami głowy czy ręcznikiem. Nie zapomnij również o systematycznym sprawdzaniu skóry głowy swojej pociechy.
 

Pierwsza pomoc

Jak sprawdzić, czy dziecko ma wszy?

Rozpoznanie wszawicy na wczesnym etapie jest trudne, ponieważ nie daje ona żadnych objawów. Pamiętaj o obserwacji swojej pociechy. Jeśli zauważysz, że często drapie skórę głowy, koniecznie sprawdź ją, używając gęstego grzebienia. Zwróć szczególną uwagę na miejsca u nasady włosów, za uszami i przy karku dziecka. Jeśli wykryjesz wszy lub gnidy, bezzwłocznie rozpocznij leczenie. 
Płyn o silnym działaniu
 
 • Efekt po jednorazowym zastosowaniu
 • Bez chemicznych środków owadobójczych


Zastosowanie płynu wskazane jest w przypadku pojawienia się wszy i gnid
 

Wszy rozmnażają się w krótkim czasie: samica składa od 4 do 10 gnid dziennie, z których po 7 dniach wylęgają się wszy. Z tego względu płyn Stop Wszom i Gnidom bez chemicznych środków owadobójczych działa mechanicznie, eliminując zarówno wszy, jak i gnidy badania in vitro i ex vivo). Zaleca się poddanie zabiegowi całej rodziny, aby zapobiec szerzeniu się występowania wszy. Zastosuj raz – przez 1 godzinę.

 

Sposób stosowania
 
 • Nanieść płyn na kolejne pasma suchych włosów jak najbliżej skóry.
 • Masować przez kilka minut w celu dokładnego pokrycia włosów, w szczególności ich nasady.
 • Po naniesieniu produktu odczekać 1 godzinę.
 • Umyć głowę obficie łagodnym szamponem.
 • Przeczesać kolejne pasma włosów na całej ich długości grzebieniem do wyczesywania wszy w celu usunięcia gnid i martwych pasożytów. Aby zapobiec ponownemu wystąpieniu wszy, zaleca się objęcie zabiegiem całej rodziny i zastosowanie środka odstraszającego po zakończeniu zabiegu. W przypadku ponownego wystąpienia problemu należy powtórzyć zabieg po 7 dniach.
* Skuteczność jednorazowego użycia potwierdzona badaniami in vitro i ex vivo przeprowadzonymi we Francji.

 
Skład

Woda, kwas kokosowy, laurylosiarczan sodu, kokamidopropylobetaina, aromat, polisorbat 20, diglukonian chlorheksydyny, tokoferol, olej z nasion słonecznika, benzoesan sodu, kwas cytrynowy, linalol, limonen.


Ostrzeżenie

Wstrząsnąć przed użyciem. Nie stosować u dzieci poniżej 3. roku życia. Nie stosować u kobiet w ciąży lub karmiących piersią. Do użytku zewnętrznego. Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników. Nie stosować na uszkodzoną skórę. Z uwagi na ryzyko alergii lub podrażnienia należy przerwać stosowanie w przypadku wystąpienia podrażnienia lub innych objawów nadwrażliwości. Nie połykać. W razie przypadkowego spożycia skonsultować się z lekarzem i pokazać mu opakowanie produktu. Unikać zetknięcia produktu z oczami i błonami śluzowymi. W razie kontaktu przepłukać obficie czystą wodą. Po użyciu produktu umyć ręce. Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Nie stosować produktu po upływie terminu ważności.
Wskazania:
 
Zwiększa mobilizację wydzieliny w dolnych drogach oddechowych dzięki działaniu osmotycznemu, na przykład w przypadkach mukowiscydozy, rozstrzeni oskrzeli, zapalenia oskrzelików.
Zapobiega wysychaniu śluzówki oskrzeli.
 
Ten 3% hipertoniczny roztwór soli do inhalacji może być stosowany z nebulizatorami pneumatycznymi i ultradźwiękowymi.
 
Postać:

Opakowanie zawiera 50 jednodawkowych fiolek po 4 ml.
 
Skład:
Chlorek sodu: .............................................................................. 3 g
Woda oczyszczona .......................................................... qs 100 ml
Nie zawiera konserwantów.
 
WIELOFUNKCYJNY ROZTWÓR IZOTONICZNY jest odpowiedni dla niemowląt, dzieci i osób dorosłych:
 
 • do higieny nosa: przez zakraplanie lub oczyszczanie (przemywanie) suchego lub przekrwionego nosa,
 • do higieny oczu: przez zakraplanie, oczyszczanie lub przemywanie,
 • do higieny uszu,
 • do oczyszczania ran,
 • do stosowania wziewnego w terapii w postaci aerozolu.
 
Postać:

Opakowanie zawiera 30 jednodawkowych fiolek po 5 ml.
 
 
Skład:

Chlorek sodu ........................................................................................... 0,9 g
Woda oczyszczona ......................................................... qs do 100 ml
Nie zawiera konserwantów.
 
Plaster do cięcią o długości 1 m w cielistym kolorze.

Optymalna ochrona. 3w1: wodoodporny, oddychający, wydajny.
 
Doskonała higiena

Kompres nasączony* w celu zapewnienia doskonałej higieny.
 
Wodoodporne i oddychające

Pozwalają skórze oddychać.
 

*SKŁAD:

kompres nasączony 0,15% chlorkiem cetylopirydyniowym.

20 plastrów w 4 rozmiarach w cielistym kolorze oraz z dziecięcym motywem.

Optymalna ochrona. 3w1: wodoodporne, oddychające, ekstra-rozciągliwe.
 

Doskonała higiena

Kompres nasączony* w celu zapewnienia doskonałej higieny.
 

Wodoodporne i oddychające

Pozwalają skórze oddychać.
 

Ekstra rozciągliwe

Dzięki swojej niezwykle elastycznej strukturze zachowują się jak „druga skóra”. Nie krępują

ruchów.

*SKŁAD: kompres nasączony 0,15% chlorkiem cetylopirydyniowym.

16 plastrów w 2 rozmiarach w cielistym kolorze. Optymalna ochrona.

3w1: wodoodporne, oddychające, ekstra-rozciągliwe.

Doskonała higiena

Kompres nasączony* w celu zapewnienia doskonałej higieny.

Wodoodporne i oddychające

Pozwalają skórze oddychać.

Ekstra rozciągliwe

Dzięki swojej niezwykle elastycznej strukturze zachowują się jak „druga skóra”. Nie krępują ruchów.
 
*SKŁAD:

kompres nasączony 0,15% chlorkiem cetylopirydyniowym.
 

10 plastrów w cielistym kolorze w 3 formatach (ekstra - długie na zgięcia, motylki - na opuszki palców, klasyczne).

Optymalna ochrona. 3w1: wodoodporne, oddychające, ekstra-rozciągliwe.

Ekstra rozciągliwe

Dzięki swojej niezwykle elastycznej strukturze zachowują się jak „druga skóra”.
 
Wodoodporne i oddychające

Pozwalają skórze oddychać.
 
Plastry kuchenne
 
Plastry dopasowują się do kształtu różnej wielkości palców, aby nie ograniczać ich ruchów.

Dostępne formaty:
 
Ekstra długie – na zgięcia

Opracowane specjalnie na miejsca zgięć. Dzięki odpowiedniej długości doskonale przylegają do palców, a dzięki rozciągliwemu materiałowi dopasowują się do ruchu stawów.
 
Motylki – na opuszki palców

Dzięki ergonomicznemu kształtowi dopasowują się do opuszków palców zapewniając im idealna ochronne.
 
Klasyczne

Kompres nasączony środkiem* w celu zapewnienia doskonałej higieny.


 
*SKŁAD:

kompres nasączony 0,15% chlorkiem cetylopirydyniowym
 

Opatrywanie ran u dzieci


Gdy Twoja pociecha skaleczy się, nie panikuj, tylko zajmij się opatrzeniem rany, dzięki czemu zapobiegniesz zakażeniu. Zachowaj spokój, który udzieli się dziecku. W przypadku niewielkiej rany lub otarcia zacznij od przemycia miejsca skaleczenia czystą wodą lub wodą utlenioną, a następnie załóż opatrunek w postaci gazy jałowej i bandażu lub plastra (nawet gdy jest bardzo drobne – opatrunek utrzyma miejsce skaleczenia w czystości, co przyspieszy prawidłowe gojenie się rany).
 

Ciało obce w ranie


Co zrobić, gdy w ranie dziecka znajdzie się ciało obce, np. gwóźdź, kawałek drutu, piasek, kamyczki lub szkło? Zacznij od obfitego przemycia rany pod bieżącą wodą, usuwając drobne ciało obce. Jeśli w ranie tkwi szkło lub duży przedmiot, np. gwóźdź, nie wyjmuj go – osłoń ranę bandażem i bezzwłocznie udaj się do najbliższego szpitala.
 

Kiedy udać się do lekarza?


Powierzchowne skaleczenie nie wymaga interwencji lekarza. Gdy podejrzewasz złamanie, w ranie tkwi obce ciało lub skaleczenie jest poważne (w przypadku ugryzienia psa, rany ciętej bądź kłutej lub rany ubrudzonej zwierzęcymi odchodami), od razu udaj się do lekarza, który może zalecić prześwietlenie kończyny bądź zastrzyk przeciwtężcowy lub z surowicy.
 


Domowa apteczka


Dobrze zaopatrzona apteczka to podstawa. Zadbaj, by zawsze były w niej gaziki, bandaż, plastry, płyn do dezynfekcji, pinceta i nożyczki. Nie zapomnij brać ją na wycieczki lub plac zabaw.

Pierwsza pomoc
Co robić, gdy dziecko doznało urazu?
Jeśli maluch uległ wypadkowi, najpierw sprawdź, czy oddycha i ma wyczuwalne tętno. Gdy podejrzewasz, że zakrztusił się ciałem obcym (np. monetą, gumą lub cukierkiem), odchyl głowę, sprawdź buzię i udrożnij gardło. Jeśli dziecko nie oddycha, wykonaj sztuczne oddychanie. Wezwij pomoc, dzwoniąc na nr 999 lub 112.
 

zgłoś działanie niepożądane

Kontakt

Laboratoria Polfa Łódź Sp. z o.o.
Aleje Jerozolimskie 142B
02-305 Warszawa
tel. (22) 616 33 48, (22) 740 40 22
fax (22) 617 69 21
e-mail: biuro@apteczkadomowa.pl


KRS : 0000060390
Sąd Rejonowy dla M. St. Warszawy
Sąd Gospodarczy, XIII Wydział KRS
Kapitał zakładowy: 189 240 PLN
NIP: 1132330835

 

Napisz do nas