dla twojej domowej apteczki

Witaminy i minerały

Jak zmienić nawyki?

Nie jest łatwo dotrzymać noworocznych postanowień. W styczniu dni są krótkie, na dworze zimno i plucha, a w pracy dużo obowiązków. Obiecujemy sobie, że jeszcze wrócimy do regularnych treningów, do zdrowszej diety, zaczniemy więcej czasu spędzać z bliskimi, ale jeszcze nie teraz. Miesiące mijają, a my czekamy do kolejnego stycznia, by wprowadzić w życie nowe plany. Zupełnie niepotrzebnie – w każdej chwili możemy sprecyzować sobie nowe cele oraz marzenia, zmienić nawyki i zacząć wszystko od nowa!

Zdrowy tryb życia, nawyki

Dlaczego warto podjąć wyzwanie i wprowadzić zdrowe nawyki?

  • Jeśli postawisz na dobrze zbilansowaną dietę i regularną aktywność fizyczną, zyskasz dobre samopoczucie i poprawisz kondycję organizmu, co świetnie wpłynie na Twoje zdrowie.
  • Jeśli wytrwasz w swoich postanowieniach, zyskasz pewność siebie i satysfakcję z wdrażania zmian.
  • Utrwalając dobre nawyki, krok po kroku dojdziesz do wielkich zmian, które przypieczętują Twój sukces w danej dziedzinie.
  • Gdy uświadomisz sobie swoje złe nawyki i je wyeliminujesz, zyskasz poczucie kontroli nad własnym życiem.

Im szybciej podejmiesz wyzwanie, tym wcześniej zobaczysz efekty swojej pracy. Pamiętaj, by stawiać na realne cele, ale nie skupiać się wyłącznie na nich samych – czerp przyjemność z drogi do celu.

Jak zacząć?

Znajdź listę noworocznych postanowień. Czy widzisz na niej cele, które wciąż chcesz zrealizować? Podkreśl je. Jeśli jest ich dużo – wybierz 3, na których najbardziej Ci zależy. Teraz spróbuj rozpisać plan, który pomoże Ci je spełnić. Jeśli nie masz takiej listy – stwórz ją. Nie musi być długa. Chcesz zgubić 5 kilogramów? Pomyśl o zmianie nawyków żywieniowych i regularnych treningach. Wolisz ćwiczyć w domu czy brać udział w zajęciach grupowych? Zaplanuj od razu, kiedy chcesz ćwiczyć. Nawet jeśli wybierzesz treningi przed telewizorem – określ dni i godziny, kiedy będziesz to robić. Jeśli zwykle w środy popołudniu musisz zostać dłużej w pracy, nie planuj, że właśnie wtedy będziesz robić przysiady z trenerami z YouTube. Spróbuj ustawić swoim treningom wysoki priorytet i nie odwołuj ich przy pierwszej okazji. Pracuj nad tym, by stały się twoimi nawykami.

Witamina D – sprzymierzeniec dobrych zmian

Jak pokazują badania, nawyki stają się naszą drugą naturą. By mieć siłę na wprowadzenie w życie zmian, sięgnij po Witaminę D. Szczególnie przyda się jesienią i zimą, gdy spędzamy mniej czasu na dworze. Z powodu niedoborów tej witaminy, łatwo może dopaść nas gorszy nastrój i brak motywacji do wytrwania w naszych postanowieniach, dlatego zadbajmy o to, by nigdy do nich nie dopuścić!

produkty laboratoria polfa łódź

Witamina C Forte Polfa Łódź

Witamina C FORTE 1000

Witamina B12 Forte Polfa Łódź

Witamina B12 Forte

Magnez +B6 w tabletkach

Magnez rodzinny

Magnez skurcze +potas

Magnez Skurcze + Potas

Magnez organiczny +B6

Magnez Organiczny

Calcium 500 D Polfa Łódź

Calcium 500 D

Calcium C pomarańcza Polfa Łódź

Calcium C

Osteo D Complex Polfa Łódź

Osteo D Complex

Wapń w folii Polfa Łódź

Wapń

B-Complex Polfa Łódź

Witamina B Complex