dla twojej domowej apteczki

Lek OTC

Zatoki

Lek na zatoki

Sprawdzona kompozycja składników (Ibuprofen i Pseudoefedryna) w walce z bólem zatok

  • Ból i niedrożność zatok
  • Niedrożność nosa
  • Ból głowy
  • Gorączka

Lek na zatoki

Katar nie mija po kilku dniach, a ból głowy ciągle powraca? Prawdopodobnie problem leży w zatokach. Podejmij leczenie, a po zapalaniu zatok nie zostanie śladu. Zapalenie zatok może być spowodowane infekcją wirusową, bakteryjną lub grzybiczą.

Często pojawia się po zwykłym przeziębieniu, dlatego pierwsze objawy mogą zostać niezauważone. Katar, bóle głowy, bóle w okolicy czoła i nosa to typowe objawy. Może im towarzyszyć ból szczęk i policzków promieniujące do skroni, a nawet gorączka. Leczenie zatok nie zawsze wymaga pomocy specjalisty.

Jednak nawracające i utrzymujące się objawy powinny skłonić nas do wizyty u lekarza. Często niezbędne jest też wykonanie dodatkowych badań, które pomogą zdiagnozować przyczynę i właściwie dobrać leki.

Wskazania

Stosować doraźnie w celu złagodzenia objawów niedrożności nosa i zatok obocznych nosa z towarzyszącym bólem głowy, bólów związanych z niedrożnością zatok oraz gorączką w przebiegu grypy lub przeziębienia.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nadwrażliwość na leki z grupy NLPZ, w tym kwas acetylosalicylowy; występowanie w przeszłości astmy aspirynowej, obrzęku naczynioruchowego, skurczu oskrzeli, nieżytu nosa lub pokrzywki, związanych z przyjmowaniem kwasu acetylosalicylowego lub innych leków z grupy NLPZ. Ciężka niewydolność nerek i (lub) wątroby. Choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy (czynna lub w wywiadzie); perforacja lub krwawienia, również te występujące po zastosowaniu NLPZ. Ciężkie nadciśnienie tętnicze. Rozrost gruczołu krokowego. Guz chromochłonny. Polipy nosa. Ciężkie choroby układu sercowo-naczyniowego, tachykardia, dławica piersiowa. Ciężka niewydolność serca (klasa IV wg NYHA). Krwotoczny udar mózgu w wywiadzie lub występowanie czynników ryzyka, które mogą zwiększać prawdopodobieństwo wystąpienia krwotocznego udaru mózgu, na przykład przyjmowanie leków zwężających naczynia krwionośne lub innych leków zmniejszających przekrwienie, stosowanych doustnie lub donosowo. Ciąża i karmienie piersią. Skaza krwotoczna oraz przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych. Zatrzymanie moczu. Nadczynność tarczycy. Jaskra z wąskim kątem przesączania. Jednoczesne przyjmowanie innych leków z grupy NLPZ, w tym inhibitorów COX-2.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostępne wielkości opakowań: 10, 20 tabletek

Skład

Każda tabletka zawiera 200 mg ibuprofenu (Ibuprofenum) i 30 mg chlorowodorku pseudoefedryny (Pseudoephedrini hydrochloridum).

gdzie kupić Zatoki?

produkty laboratoria polfa łódź

Przeziębienie i Grypa Polfa Łódź cytrynowy

Przeziębienie i grypa

Polfa Łódź Zatoki

Zatoki

Lek na przeziębienie i grypę

Ascalcin Plus

Stop wirusom - wyrób medyczny

Stop wirusom

Lek Ostry Ból Gardła Polfa Łódź

Ostry ból gardła

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie, oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.