Ból
Kompleksowa gama produktów
niezbędna w każdej domowej apteczce

Stop wszom i gnidom

 •  Skuteczność
 •  Prosta terapia
 •  Bezpieczeństwo
 •  Kompleksowe działanie

Stop wirusom
przeziębienia | grypy

 •  Przeciwdziała infekcji
  wirusowej
 •  Działa przeciwko
  wirusom, które są już
  obecne w jamie nosowej

Apteczka Laboratoria Polfa Łódź

Polfa Łódź to polska marka obecna na rynku od 1933 roku. Od początku swojego istnienia stała się ekspertem w produkcji suplementów z wapniem, które wprowadziła na rynek farmaceutyczny jako pierwsza. Obecnie, bazując na 80-letnim doświadczeniu i stawiając na najwyższą jakość i bezpieczeństwo, odświeżona marka Laboratoria Polfa Łódź oferuje preparaty farmaceutyczne niezbędne w każdej domowej apteczce i dostępne dla każdej polskiej rodziny.

W ofercie znajdują się produkty niezbędne w każdym polskim domu: leki przeciwbólowe, leki na przeziębienie i grypę, witaminy i minerały, preparaty na alergię, preparaty na problemy gastryczne. Preparaty z apteczki Laboratoria Polfa Łódź to sprawdzone i bezpieczne rozwiązania dla wszystkich Polaków.
 

Paracetamol - lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy

Lek OTC


Ból głowy to jedna z najbardziej powszechnych dolegliwości. Może być chorobą samą w sobie lub objawem innej poważniejszej  choroby. W zależności od przyczyny bóle głowy mogą być pierwotne lub wtórne. Do pierwszej grupy zaliczamy migrenę czy napięciowe bóle głowy. Bóle wtórne są wynikiem innego schorzenia w naszym organizmie. Czynników wywołujących bóle głowy jest wiele, między innymi: niedobór lub brak snu, stres, stany chorobowe, urazy głowy czy szyi, a także nadmierny hałas i brak świeżego powietrza. W walce z bólem warto wybrać sprawdzone rozwiązanie, takie jak lek Paracetamol z Laboratoria Polfa Łódź.


Ból

BÓL

BÓL
Dolegliwości bólowe mają ogromny wpływ na naszą aktywność i samopoczucie. Jak dbać o zdrowie, by ból omijał Cię szerokim łukiem?

Przyczyny bólu kręgosłupa


Dolegliwości kręgosłupa zwykle fundujemy sobie na własne życzenie. Najczęstszą przyczyną bólu jest nadwaga, siedzący tryb życia i zbyt mała aktywność fizyczna. Gdy pracujemy przy biurku, a wolny czas spędzamy przed telewizorem lub komputerem, mięśnie stopniowo słabną, przez co nie są w stanie wspierać kręgosłupa. Na niekorzyść kręgosłupa działa również chodzenie w butach na wysokim obcasie, dźwiganie, nadmierne obciążanie kręgosłupa, nieprawidłowa postawa, stres, praca w pozycji stojącej i ciężka praca fizyczna.
 

Jak uśmierzyć ból pleców?


Walka z bólem kręgosłupa często wymaga czasu i motywacji niezbędnej do przyjęcia zdrowych nawyków na stałe. Podstawą zdrowego trybu życia jest systematyczna aktywność fizyczna dostosowana do naszych indywidualnych możliwości, która umożliwi nam zrzucenie zbędnych kilogramów. Zadbajmy o prawidłową postawę podczas siedzenia i leżenia. Jeśli często dotyka Cię ból kręgosłupa, miej zawsze przy sobie sprawdzony środek przeciwbólowy – Paracetamol, który szybko pomoże Ci zapomnieć o przykrych dolegliwościach*.
 

Ból
Nigdy nie odwracaj się od bólu plecami
Gdy mimo redukcji wagi, wprowadzenia regularnej aktywności fizycznej i troski o prawidłową postawę przy wykonywaniu codziennych czynności ból kręgosłupa nie traci na sile, oznacza to, że powinniśmy skonsultować nasze objawy ze specjalistą. Pamiętajmy, że ból kręgosłupa może być wywołany innymi chorobami i nie wolno go bagatelizować.

* Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
 
Dużo łatwiej przychodzi nam rezygnowanie z czasu dla siebie niż z rzeczy, które wiążą się z innymi. Miałaś iść biegać, ale syn chciał, by mu przeczytać dłuższą bajkę? Planowałaś wyjść na masaż, ale jeszcze nie w tym tygodniu, bo trzeba wyprasować górę ubrań?

Rezygnowanie z własnego rozwoju, relaksu czy własnych przyjemności prowadzi do frustracji i wypalenia. Staramy się być zaangażowane na 100% w życie naszych bliskich, jesteśmy gotowe poprzestawiać cały grafik, by spełnić prośbę mamy albo męża, jednocześnie spychając siebie i swoje potrzeby na dalszy plan.

Kiedy sytuacja zdarza się raz albo kilka razy, nie ma powodu do paniki. Gorzej, gdy brak czasu dla siebie staje się normą. Łatwo wtedy o frustrację i poczucie, że życie przecieka między palcami. Inni mają ciekawsze życie, chodzą na lekcje tanga, więcej czytają, biorą udział w degustacji wina na greckiej wyspie, a u Ciebie tylko obowiązki i obowiązki… Stop! Weź do ręki kalendarz, usiądź z dobrą herbatą i spisz listę swoich marzeń, dużych i małych. Bądź konkretna. Zamiast pisać „chcę tańczyć” pomyśl, jakiego dokładnie tańca chciałabyś spróbować. Jest różnica pomiędzy „chcę zrobić kurs salsy na Kubie”, a „chcę częściej wychodzić z przyjaciółkami do miasta”. Kiedy już sformułujesz marzenie, zastanów się, jaki może być pierwszy krok.

Wyjście z dziewczynami do miasta? Zadzwoń, kiedy mają czas i zaplanuj wyjście w terminarzu. Najszybciej jak się da. Może już w najbliższy piątek. Nie? Dlaczego? Czemu nie jesteś na nie gotowa? Może myślisz, że powinnaś kupić sobie nową sukienkę? Albo chcesz zrzucić dwa kilogramy, bo nie czujesz się komfortowo? Może właśnie to powinno być Twoim pierwszym krokiem? Kiedy go zrobisz?

Jeśli marzysz o kursie salsy na Kubie, dowiedz się, kto takie organizuje, jaki jest koszt wyjazdu i ile czasu potrzebujesz, by zgromadzić środki. Brzmi drogo? To może zaczniesz odkładać od najbliższej wypłaty? Z czego możesz zrezygnować dla Twojego celu? Jeśli nie widzisz możliwości, by od teraz zbliżać się do realizacji marzenia, zostaw je na swojej liście, ale może wybierz inne, mniejsze, bardziej realne? Może kurs salsy w klubie tańca w Twoim mieście? Albo nauka kroków z filmikami w sieci? A jeśli już znasz swój cel, wiesz, jaki pierwszy krok do niego prowadzi – po prostu zrób to. Bez wymówek. Naucz swoich bliskich, że Twoje cele też są ważne i nie chcesz z nich rezygnować. Negocjuj. Dziecku czasem dłuższą bajkę może przeczytać tato, a na zakupy z siostrą iść jej przyjaciółka. Może się jednak zdarzyć, że mimo dobrego planowania i świetnej organizacji Twój cel zostanie zagrożony. Jest taka rzecz, na którą nie masz wpływu – to ból. Chcesz iść po pracy na francuski, ale w głowie łupie jakby ściskało ją stalowe imadło, planowałaś weekendowy wypad na szlak, ale po tygodniu przy biurku plecy dają o sobie znać?

Są przypadki, że osoby, które cały tydzień pracują na najwyższych obrotach, w weekend, kiedy wreszcie mogą zwolnić, wyspać się lub zrobić coś, co lubią, nagle zaczynają odczuwać różne dolegliwości. Jakby ich organizm nie umiał odpoczywać i dużo lepiej funkcjonował w stanie gotowości i napięcia niż w stanie „mogę, ale nie muszę”.

W takich sytuacjach można wspomóc się preparatem przeciwbólowym. Paracetamol Laboratoria PolfaŁódź to lek przeciwbólowy, który od lat najlepiej sprawdza się w wielu rodzajach bólu*. Działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, więc nie tylko sprawia, że wracamy do formy, ale też pomaga stłumić w zarodku różne infekcje.

A gdy ból już minie, można wrócić do snucia i realizowania marzeń.
 

Ból
Mapy marzeń
Czy umiesz wymienić od ręki 10 swoich marzeń? Tych małych i tych dużych. A jeśli bez problemu recytujesz dziesiątkę, to czy dasz radę trzydziestu albo pięćdziesięciu? Zaplanuj sobie czas na stworzenie map swoich marzeń. Kup sobie ładny zeszyt albo przygotuj plik w komputerze i spisz je wszystkie. Im więcej, tym lepiej. Niech znajdą się tam rzeczy wielkie, np. przebiegnięcie maratonu lub zrobienie na drutach narzuty na łóżko, i małe, takie jak wyjście do kina lub spróbowanie wegańskiego sushi.

Zaglądaj na swoją listę regularnie, dopisuj nowe marzenia i wykreślaj te, które udało Ci się spełnić. Zobacz, jaka to satysfakcja, gdy wreszcie pewnego dnia będziesz mogła skreślić kolorowym mazakiem „Przez minimum miesiąc znaleźć każdego dnia czas tylko dla siebie”.

Wskazania

Leczenie:

bólów różnego pochodzenia, między innymi: bólów głowy (także migrenowych), stawowych, mięśniowych, miesiączkowych oraz występujących po urazach i zabiegach chirurgicznych oraz stomatologicznych, gorączki np. w stanach grypopodobnych i przeziębieniach.

Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol jest wskazany do stosowania u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat.


 

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, ciężka niewydolność nerek lub wątroby, choroba alkoholowa.


Dostępne wielkości opakowań: 10, 20, 50 tabletek


Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Skład

Każda tabletka zawiera 500 mg paracetamolu (Paracetamolum).
Substancja pomocnicza o znanym działaniu: sorbitol (170 mg/tabletkę).
 

Przyczyny bólu


Bóle menstruacyjne najczęściej są odczuwane przez kobiety w trakcie lub tuż przed miesiączką. Są związane z ruchami mięśniówki macicy usiłującej wydalić przez pochwę złuszczającą się błonę śluzową. Krwawienie jest naturalną konsekwencją tego, że nie doszło do zapłodnienia, a tym samym zagnieżdżenia się jaja płodowego. Bóle miesiączkowe mogą nasilać inne czynniki, takie jak stan zapalny, polipy w obrębie jamy macicy lub wady rozwojowe narządu rodnego, dlatego w przypadku silnych bólów koniecznie skonsultuj ze swoim lekarzem ginekologiem.
 

Miesiączka nie musi boleć


W kwestii bólu nie musisz być cierpliwa i wytrwale czekać, aż okres się skończy. Sięgnij po Paracetamol – bezpieczny i sprawdzony lek przeciwbólowy od Laboratoria PolfaŁódź*. Działanie leku świetnie uzupełnią domowe sposoby walki z dolegliwościami miesiączkowymi.
 

Ból
Co pomoże złagodzić ból podczas menstruacji?
 
 • Pij napary, które mają właściwości rozkurczowe i uspokajające, np. rumianek, kozłek lekarski, melisę, miętę i herbatkę z liści malin (sięgnij po nie już kilka dni przed miesiączką).
 • Stosuj odpowiednią dietę – wyeliminuj sól oraz ostre przyprawy i ogranicz kofeinę, słodycze oraz tłuste sery. Zamiast nich sięgaj po produkty zawierające wapń i magnez.
 • Rób ciepłe okłady na podbrzusze.
 • Postaw na łagodną aktywność fizyczną.
 • Delikatnie masuj okolice podbrzusza.
 • Pij 2-3 litry wody dziennie.

Wskazania

Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego (bóle głowy, m.in. ból napięciowy i migrena, bóle zębów, nerwobóle, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bóle towarzyszące grypie i przeziębieniu). Gorączka różnego pochodzenia (m.in. w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych). Bolesne miesiączkowanie.


Dostępne wielkości opakowań: 10, 20, 50 tabletek 

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nadwrażliwość na leki z grupy NLPZ, w tym kwas acetylosalicylowy; występowanie w przeszłości astmy aspirynowej, obrzęku naczynioruchowego, skurczu oskrzeli, nieżytu błony śluzowej nosa lub pokrzywki, związanych z przyjmowaniem kwasu acetylosalicylowego lub innych leków z grupy NLPZ. Ciężka niewydolność nerek i (lub) wątroby. Choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy (czynna lub w wywiadzie); perforacja lub krwawienia, również te występujące po zastosowaniu NLPZ. Ciężka niewydolność serca (klasa IV wg NYHA). Ciężkie nadciśnienie tętnicze. Krwawienie mózgowo-naczyniowe lub inne czynne krwawienie. Zaburzenia hematopoezy (zaburzenia układu krwiotwórczego) o niewyjaśnionej przyczynie. Ciężkie odwodnienie (spowodowane wymiotami, biegunką lub niewystarczającym nawodnieniem). Skaza krwotoczna oraz przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych. Jednoczesne przyjmowanie innych leków z grupy NLPZ, w tym inhibitorów COX-2. Ostatni trymestr ciąży. Dzieci i młodzież o masie ciała poniżej 40 kg (w wieku poniżej 12 lat).  
Skład

1 tabletka powlekana: 400 mg ibuprofenu (Ibuprofenum). Substancje pomocnicze o znanym działaniu: laktoza, czerwień koszenilowa (E 124), azorubina (E 122).
 

Wskazania

Leczenie:

bólów różnego pochodzenia, między innymi: bólów głowy (także migrenowych), stawowych, mięśniowych, miesiączkowych oraz występujących po urazach i zabiegach chirurgicznych oraz stomatologicznych, gorączki np. w stanach grypopodobnych i przeziębieniach.

Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol jest wskazany do stosowania u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat.


 

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, ciężka niewydolność nerek lub wątroby, choroba alkoholowa.


Dostępne wielkości opakowań: 10, 20, 50 tabletek


Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Skład

Każda tabletka zawiera 500 mg paracetamolu (Paracetamolum).
Substancja pomocnicza o znanym działaniu: sorbitol (170 mg/tabletkę).
 

zgłoś działanie niepożądane

Kontakt

Laboratoria Polfa Łódź Sp. z o.o.
Aleje Jerozolimskie 142B
02-305 Warszawa
tel. (22) 616 33 48, (22) 740 40 22
fax (22) 617 69 21
e-mail: biuro@apteczkadomowa.pl


KRS : 0000060390
Sąd Rejonowy dla M. St. Warszawy
Sąd Gospodarczy, XIII Wydział KRS
Kapitał zakładowy: 189 240 PLN
NIP: 1132330835

 

Napisz do nas